Wirtualny spacer po AGH

W środę 9 marca 2011, ruszył nowy projekt, który został zrealizowany dzięki wsparciu firmy ArcelorMittal Poland – „Wirtualny spacer po AGH”.

Głównym celem pomysłodawców było zwiększenie i ułatwienie dostępności AGH dla potencjalnych studentów, a w efekcie końcowym zwiększenie ilości osób podejmujących studia techniczne.

Aby zwiedzić akademię, nie trzeba będzie już wychodzić z domu – można wybrać się na wirtualną wycieczkę po wydziałach, zobaczyć nasze laboratoria i sale wykładowe – zapoznać się ofertą, która kierowana jest do przyszłych studentów i potencjalnych partnerów. Na potrzeby projektu zostały także zakupione dwa tzw. Infokioski, które umieszczono w Centrum Dydaktyki AGH oraz holu głównym pawilonu A-0, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z nowego serwisu oraz swobodnie „serfować” po stronie www akademii.

Nowy system z czasem będzie uzupełniany o kolejne funkcje, tak by docelowo objąć całą uczelnię. Każdy kto będzie chciał wybrać się w nasze mury będzie mógł wcześniej za pośrednictwem Internetu dokładnie poznać uczelnię, odnaleźć drogę a nawet konkretnego pracownika oraz zobaczyć krótkie prezentacje jednostek AGH.

Liczymy, że nowy serwis przypadnie do gustu pracownikom i studentom naszej uczelni i będzie stanowić uzupełnienie strony głównej. Pierwsze komentarze, które można znaleźć na portalach społecznościowych napawają optymizmem, zwłaszcza, że projekt jest w fazie rozwoju. Wirtualny spacer po AGH dostępny jest pod adresem: www.agh.wkraj.pl.

Maciej Okoń